خانه / ورزشی / سردار آزمون در راه سری آ

سردار آزمون در راه سری آ

سردار آزمون در راه سری آ

روزنامه‌ای که از آن به عنوان ارگان رسانه‌ای دو باشگاه پرطرفدار پایتخت ایتالیا(رم و لاتزیو) نام می‌برند و معمولاً با سند و مدرک و از روی صحت اتفاقات وارد مباحث نقل و انتقالاتی دو باشگاه می‌شود.

کوریره دلواسپورت در صفحه سوم خود را به گزارشی تکمیلی از پروسه خرید سردار آزمون توسط باشگاه لاتزیو اختصاص داد و مدعی شد این مهاجم ایرانی قطعاً تا هفته آینده به عنوان خرید رؤیایی باشگاه به طرفداران بیانکوچلستی معرفی خواهد شد.

در گزارش کوریره دلواسپورت آمده است: «نمایندگان باشگاه لاتزیو در ادامه مذاکرات خود با باشگاه روسی روبین‌کازان و مدیربرنامه سردار آزمون یک گام دیگر به خرید مهاجم ملی‌پوش ایرانی نزدیک شد تا سیمونه اینزاگی نگرانی‌هایش برای انتخاب زوجی مناسب برای چیرو ایموبیله در خط حمله لاتزیو از بین برود».

این روزنامه که به عنوان مرجع اصلی اخبار دو باشگاه مطرح شهر رم محسوب می‌شود در گزارش صفحه سوم خود نوشت: «لاتزیو برای فصل آتی سری A روی استفاده از سیستم 2-5-3 نظر دارد و سیمونه اینزاگی بعد از فروش مهاجمانی همچون جورجوویچ و کیتابالده که در حال نهایی شدن انتقال به اینترمیلان است روی سردار برای تشکیل زوجی مرگبار در کنار ایموبیله مهاجم تیم ملی ایتالیا نظر دارد از همین‌رو سران باشگاه با بودجه مناسبی که در اختیار دارند روی بازیکن 222 ساله و آینده‌دار ایرانی رژه رفته و دست از تلاش‌های دامنه‌دار برای انجام این خرید برنمی دارند».

پافشاری روزنامه معتبری همچون کوریره دلواسپورت در خرید آزمون توسط لاتزیو می‌تواند مهمترین اتفاق و خبر این روزهای فوتبال ایران باشد چون سردار آزمون را در همین سن کم در زمره بازیکنان بزرگ حاضر در یکی از معتبرترین لیگ‌های اروپا قرار می‌دهد.

پ پیش از این بازیکنانی همچون رحمان رضایی و علی سامره در این لیگ حضور داشته و به مصاف قدرت‌های بزرگ ایتالیا رفتند. پوشیدن پیراهن لاتزیو به عنوان یکی از هفت خواهران فوتبال ایتالیا قطعاً سردار را هم ردیف با انتقال بازیکنان بزرگ فوتبال ایران به باشگاه‌های بزرگ اروپایی همچون علی دایی، کریم باقری، خداداد عزیزی، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی، وحید هاشمیان و… قرار می‌دهد و حتی شاید معروف‌تر از آنها چون صرف هزینه‌ای بالغ بر 18 میلیون یورو توسط باشگاه ایتالیایی برای خرید آزمون او را گران‌ترین بازیکن این فصل فوتبال اروپا در میان آسیایی‌ها خواهد کرد.

نکته کلیدی در موضوع قطعی بودن انتقال سردار به لاتزیو از دید کوریره دلواسپورت به توافقات این باشگاه با اسپانسر البسه لاتزیو برمی‌گردد جایی که به درخواست سران بیانکو چلستی شرکت تولیدی ایتالیایی macron پیراهن شماره 20 را با نام سردار آزمون برای عرضه در فروشگاه‌ها همچنین سایت‌های بازاریابی اینترنتی منتسب به باشگاه آماده کرده تا در روزی که قرارداد خرید این ستاره نهایی شد بلافاصله لباس‌های مهاجم ایرانی را برای فروش در بازار آماده داشته باشد.

البسه‌ای که سران باشگاه امیدوار هستند سود چند میلیون یورویی را برای آنها در پی داشته باشد تا بخشی از هزینه‌های خرید آزمون تأمین گردد.

نظر رحمان رضایی درباره ی این انتقال

رحمان رضایی ملی پوش اسبق ایران با 56 بازی ملی و لژیونر اسبق فوتبال کشورمان در سری Aکه در تیم های پروجا، مسینا و لیوورنو توپ زده و سابقه 7 سال بازی در این کشور را در کارنامه دارد در گفت و گو با مشرق، درباره این پیشنهاد و توصیه هایی که به سردار آزمون دارد حرف زد.

متن کامل صحبت های وی در ادامه می آید:

حضور سردار پرستیژ فوتبال ایران را بالا می برد

طبق اعلام این روزنامه معتبر ایتالیایی اگر این پیشنهاد درست باشد که اگر نبود هرگز تیتر نمی شد، این اتفاق به لحاظ پرستیژی می تواند برای فوتبال ایران ارزش بالایی داشته باشد. این مهم تأثیر بزرگی بر نگاه فوتبالی های اروپا بر ایران به ویژه کشورهایی که از سطح لیگ بالاتری برخوردارند خواهد داشت.

حتما به لاتزیو برود

توصیه ای که من به آزمون می کنم نه فنی است نه جسمانی و تکنیکی. چون او در بهترین شرایط از هر نظر قرار دارد. فقط به او توصیه می کنم دیگر قید بازی در روسیه را بزند و متوجه باشد که الان سقف فوتبال روسیه برای او کوتاه شده و باید به میادین بزرگتر فوتبال برود و آنجا به دنبال سرنوشتش باشد. هر طور شده مسئولان روبین کازان را راضی کند و به لاتزیو برود که در واقع بازی برای این تیم رسیدن به پله های بالاتر فوتبال اروپاست. سقف فوتبال در اروپا روسیه نیست.

لاتزیو سکوی پرتاب است

در دوران 7 ساله ای که در ایتالیا بودم به وضوح متوجه شدم تیم لاتزیو سکوی پرتاب بازیکنان بزرگ دنیاست. خیلی از بازیکنان با ارقام پایین به این تیم می آمدند و بعد از یکی دو فصل بازی برای آن با اعداد باور نکردنی نسبت به رقم اولیه به اینتر، آ.ث.میلان یا یووه منتقل می شدند. سردار هم می تواند یک “پوگبا” باشد که تیمهای مطرح امثال این بازیکن را با 500 هزار یورو به خدمت می گیرند و بعد با ارقام بالایی تا 75 میلیون یورو می فروشند. آزمون باید از این سکوی لاتزیو استفاده کند و با آن به بالاترها بپرد. لاتزیو یک باشگاه اقتصاد محور است.

کی روش کمک ویژه ای به آزمون کرد

هرگز نباید نقش کی روش را در این پیشرفت نادیده گرفت. او بازیکنان تیم ملی را در مدت زمان کمی که در اختیار دارد به اندازه ای حرفه ای بار آورده که در دنیای فوتبال چنین آفرهایی برای شان می رسد. باشگاهی که می داند آزمون با کی روش کار می کند و فوروارد فیکس چنین مربی بزرگی است که البته در لیگ قهرمانان اروپا هم می درخشد بی دلیل این اعداد را برای به خدمت گیری اش پیشنهاد نمی دهد.

فیزیک سردار به درد کالچو می خورد

سردار آزمون هم بلند قامت است هم فیزیک مناسبی دارد. بازی در کالچو به ویژه بین مدافعان حریف می طلبد که بدنی ورزیده و قد و قامتی بلند داشته باشید. سردار از این حیث همه فاکتورهای لازم را داراست و می تواند در لاتزیو اوج بگیرد و گل هم بزند

درباره ی hz73

همچنین ببینید

فوتبالیست بی اعصاب ولی آینده دار !!!

فوتبالیست بی اعصاب ولی آینده دار !!!

فوتبالیست بی اعصاب ولی آینده دار !!! مهدی ترابی یک بازیکن فوتبال اهل ایران است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *